Kalendarz wydarzeń

  Turniej o Puchar Burmistrza Wolina
  Niedziela, 23 Sierpień 2020, 10:00 - 17:00
  Odsłon : 153

  VI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wolina 23 sierpnia 2020 r.

  1. Cel turnieju :

  - Popularyzacja gry w szachy

  - Integracja środowiska ze względu na zainteresowania

  - Możliwość uzyskania rankingu międzynarodowego Rapid

  2. Termin i miejsce turnieju :

  Turniej odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2020 r. (Niedziela) godz. 10.00. Miejsce gry – MARINA WOLIN, ul. Mostowa 1, 72-510 Wolin

  3. Organizator :

  - Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji - Jarosław Tarnowski

  4. Uczestnictwo i wpisowe :

  Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową - po zaakceptowaniu przez organizatorów (przyjazd na turniej osoby nie zgłoszonej na serwisie turniejowym Chessarbiter nie będzie gwarancją uczestnictwa). Wpisowe do turnieju wynosi 20 zł.

  5. Prowadzenie i organizacja :

  Przemysław Łukasiewicz(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 507 331 915) oraz Jarosław Tarnowski(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 500 024 847)

  6. System rozgrywek, tempo gry:

  Turniej będzie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry - po 13 minut + 3 sek. ruch na partię dla zawodnika (zegary elektroniczne). Turniej zgłoszony do FIDE.

  7. Nagrody :

  I miejsce Puchar, nagroda pieniężna oraz nagroda rzeczowa II miejsce Puchar, nagroda pieniężna oraz nagroda rzeczowa III miejsce Puchar, nagroda pieniężna oraz nagroda rzeczowa IV miejsce Nagroda rzeczowa V miejsce Nagroda rzeczowa VI miejsce Nagroda rzeczowa Najlepszy zawodnik z II kat. Nagroda pieniężna Najlepszy zawodnik z III kat. Nagroda pieniężna Najlepszy zawodnik z IV kat. Nagroda pieniężna Najlepsza kobieta Puchar, nagroda pieniężna Najlepszy zawodnik 65 + Nagroda pieniężna

  8. Sprawy różne :

  W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. O kolejności miejsc decyduje suma punktów a w przypadku równości kolejno: - wartościowanie Buchholza z odrzuceniem skrajnych wyników, - wartościowanie Buchholza, - wartościowanie progresywne, - liczba zwycięstw, - wynik bezpośredni.

  Zachowanie zawodników

  (a) Zawodnik, który formalnie potwierdzi przyjęcie zaproszenia, jest zobowiązany do wzięcia udziału w turnieju, z wyjątkiem przyczyn siły wyższej jak choroba czy wypadek. Przyjęcie innego zaproszenia nie jest uważane za ważny powód do rezygnacji z udziału lub wycofania się z turnieju.

  (b) Wszyscy uczestnicy zawodów powinni być stosownie ubrani.

  (c) Zawodnik, który nie chce kontynuować partii i opuszcza salę gry bez poddania partii czy powiadomienia sędziego, postępuje nie fair. Sędzia Główny może ukarać takiego zawodnika za niesportowe zachowanie.

  (d) Zawodnik nie może rozmawiać o swojej partii w jej trakcie. Uczestnicy biorący udział w turnieju, wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania materiałów audiowizualnych zrealizowanych podczas turnieju. W trakcie turnieju będzie dostępny bezpłatny bufet z ciastem, herbatą, kawą, napojami. Zastrzega się możliwość wprowadzenia zmian w niniejszym regulaminie. ORGANIZATORZY

  © 2017 Zachodniopomorski Związek Szachowy - www.zzszach.man.koszalin.pl